Pakowarka próżniowa - nowy fenomen zapobiegający marnowaniu żywności

Pakowarka próżniowa pozwala przechować żywność długo świeżą, wzmacnia pełnię aromatu i smaku, zachowuje wartości odżywcze, które po kilku dniach przechowywania już dawno straciłyby wartość a dodatkowo jeszcze jesz zdrowiej. Bez przesady, dopiero z pakowarką próżniową zrozumiesz jak łatwo można zapobiec marnowaniu i wyrzucaniu żywności, nie wspominając nawet o oszczędności dla domowego budżetu.

 

vakuovacka-320.jpgKONSEKWENTNA DBAŁOŚC O JEDZENIE

Pakowanie próżniowe chroni jakość jedzenia poprzez to, że po odessaniu powietrza i przechowywaniu w próżni spowalnia proces namnażania się niechcianych mikroorganizmów, takich jak bakterie lub pleśnie, i zapobiega przesiąknięciu jedzenia obcymi zapachami. Jedzenie pozostaje 3 – 5 razy dłużej świeże a więc również zdrowe,  niż przy normalnym przechowywaniu w lodówce.
 
Mimo to pakowarka próżniowa zalicza się do urządzeń, przed realnym użyciem których wiele osób się waha. Przy czym jest to bardzo łatwe, jak wyjaśnia Pavel Šramota, menedżer ds. produktów marki CATLER: „Pomijając jej wszechstronność, ilość zastosowań w gospodarstwie domowym będzie w dużej mierze zależała od sposobu robienia zakupów. Jeśli kupujesz z rozwagą, na kilka dni do przodu i kierujesz się raczej aktualnym apetytem i potrzebą, docenisz pakowarkę próżniową do domowych specjałów takich jak na przykład marynowany steak, aromatyczne sery, mięso na kotlety lub  ryby - bez rozprzestrzeniania się nieprzyjemnych zapachów w lodówce.  Jednak większe rodziny lub osoby, które kupują duże opakowania, które następnie potrzebują przechować lub zachować ich świeżość - u nich pakowarka próżniowa znajdzie zastosowanie w wielu kwestiach. Zdolność do tego jak oszczędza miejsce w lodówce, przechowuje otwarte potrawy i zapobiega zepsuciu, przechowa na później ugotowane jedzenie, które wystarczy później tylko odgrzać w lodówce – to tylko mała część możliwości wykorzystania. A do tego odczujesz znaczną oszczędność rodzinnych finansów wydawanych na jedzenie i dlatego warto się nad tym zastanowić".

W DOMU & NA URLOPIE

Wyobraź sobie, że próżniowej pakowarki używasz nie tylko w dom podczas codziennych czynności, ale możesz ją też zabrać ze sobą na urlop. Wędkarzom posłuży do pakowania złowionych ryb, osobom jeżdżącym do domków letniskowych do pakowania zebranych plonów lub jako „transport jedzenia“, które później ugotują. Zasilanie 12 V umożliwia używanie w autach, na łódce lub w samochodzie kempingowym itp.
 

SPECJALNE FUNKCJE PAKOWARKI PRÓŻNIOWEJ

Miłośnicy wina będą tańczyć z radości, gdy odkryją, że z niedopitej butelki mogą odessać powietrze i zachować najlepsze cechy wina aż do kolejnej konsumpcji. Pakowarka próżniowa CATLER wyposażona jest w specjalną nakładkę do butelek, którą uwielbiają wszyscy kucharze na przykład ze względu na zachowanie pełnego aromatu octu lub wysokiej jakości oleju. Poprzez odessanie powietrza z butelki zapobiegają zżółknięciu i utracie aromatu.
 

PAKOWARKA PRÓŻNIOWA CATLER VS 8010

Z pakowarką próżniową CATLER bezpiecznie przedłużysz świeżość żywności. Oszczędzi miejsce w lodówce lub w zamrażarce, pomoże w podróży i podczas przygotowywania żywności na letni urlop. Abyś podczas przygotowywania potraw miał wszystko pod ręką, w skład próżniowej pakowarki wchodzi waga kuchenna oraz nóż do cięcia. Dalszą zaletą jest źródło zasilania 12 V/220V, co pozwala na klasyczne zasilanie z sieci lub w podróży w aucie, na łódce lub w samochodzie kempingowym a dzięki 2xAA bateriom wagi kuchennej na pakowarce próżniowej można używać naprawdę w dowolnym momencie.

Oprócz pakowania próżniowego do woreczków lub w folię z rolki, pakowarka próżniowa potrafi również odessać powietrze z butelek za pomocą specjalnej nakładki i dzięki temu zachować wino, ocet lub olej. Samo odsysanie przebiega cicho, możesz wybrać spośród 2 prędkości odsysania – normalne/delikatne oraz 2 trybów odsysania – sucha/wilgotna żywność.
 

WSKAZÓWKA:

Do pakowarki próżniowej możesz kupić folię w rolce lub w woreczku o szerokości 20 - 30 cm. Folie są wyprodukowane z wysokiej jakości materiału, są mocne, wytrzymałe i nieszkodliwe dla zdrowia.  Utrzymują wilgotność, są antybakteryjne i BPA free. Pozwalają na zamrażanie i odgrzewanie w kuchence mikrofalowej, możesz je myć w zmywarce do naczyń a na końcu podlegają recyclingowi poprzez co są przyjazne dla środowiska naturalnego. Do odsysania powietrza służą specjalne kanaliki.